İş kaygısı yüzünden işimden oldum


İş kaygısı yüzünden işimden oldum

Selamlar. Adımı paylaşmayın. Ben Marmara’da bir kurumda çalışan biriydim. Aman işimi kaybetmeyeyim bu dönemde derken işimden oldum. Neden mi…

Sebebini açıklamayacağım. Sadece bende yarattığı tahribattan bahsedeceğim. 4 yıllık AÖF Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Çok uzun yıllar geçmedi, bu işe girmek için bin takla attım neredeyse. Araya insanlar koydum. Tanıdıklarım görüştüler. Sağ olsunlar. Torpil mi derseniz ne derseniz deyin. Ama bu dönemde adamın olmayınca hangi cenah olursa olsun tanıdıksız iş olmuyor.

Pandemi döneminde eşimin iş yeri kapandı. 2 maaş giren eve tek maaş girmeye başladı. Allah’tan pek borcumuz yoktu. El ele verdik atlatırız bunu da sağlığımız yerinde olsun diye düşündük hep. Ama ben de işimi kaybedince olanlar oldu.

Eve giren tek kuruş yok. Evimiz kira, doğalgaz, mutfak, elektik, birkaç taksit ve diğer giderler yaklaşık 3 bin 500 lira tutuyor. Nasıl yapalım şimdi? Son 12 gündür başvurmadığım iş, tabiri caizse girip çıkmadığım kovuk kalmadı. Herkesle görüştüm. Gerek internetten, gerek yüz yüze tam 52  başvuru yapmışım.

Kayınpederim sağ olsun o kadar kalender adam ki Allah razı olsun. Takma oğlum vardır bir hayır diyerek her ay bana maaşım kadar parayı getirir eşime verir. Parayı eşime verir, gelir bir çayımızı içer gider. Hadi onun durumu iyi. Bize verdiği gibi başkalarına da destek oluyor biliyorum. Ama hiç kimseye bahsetmez. Yıllarca fabrika çalıştırdı. Emekli olunca yeter artık diyerek devretti çekildi kenara.

Çoğu insanın eline bu şekilde geçen 5 kuruş para yok biliyorum. Bizde çocuk da yok ama olanlar var. Yetersiz, her şey yetersiz. Eşimden başkasına anlatamamıştım durumumu. Adım gizli olsa da paylaştım rahatladım.

Allah herkese yardım etsin…


Beğendiysen Paylaş

Bu Hikayeye İfaden Ne Olur?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Sende mi ? Sende mi ?
0
Sende mi ?
Kahretsin Kahretsin
0
Kahretsin
Şapşal Şapşal
0
Şapşal
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir