Mahir Bey: Farklı anne baba olmak kaydıyla çocukluğuma geri dönmek isterdim


Adım Mahir. 29 yaşımdayım, Diyarbakır’dan yazıyorum. Küçükken başımdan geçen bir anımı paylaşmak istiyorum.

Benim hikayem çocukken parmağım kırılmıştı onunla ilgili. Bizim mahallede bir halı saha vardı. Sahipleri sahanın çevresini falan temizlemek kaydıyla boş saatlerde top oynamamıza izin veriyordu. Biz de her gün oradaydık. Bir gün arkadaşlarla maç yaparken parmağım kırıldı. Üzerine düşmüştüm fena halde acımıştı hala hatırlarım. Halı sahadan hemen eve gittim.

Evimiz de uzaktı. O acıyla eve kadar yürüdüm. Eve geldiğimde anneme hemen anlattım. O halde bir de dayak yedim annemden. O dönem öyleydi. Senin canın yanmış, parmağın kırıkmış hiiiiç, dayağı yersin. Ne kadar kötü bir durum aslında. Şimdiki ebeveynler böyle yapar mı sizce? Çocuklarının gözlerinin içine bakıyorlar bir olumsuz durum var mı diye.

Sonrasını tam hatırlamıyorum. Alçıya aldılar eve geldim. 1 ay falan alçıda kalmıştı sanırım. Çıkarmaları için hastaneye teyzemin oğluyla gitmiştim. Beni o götürmüştü. Hatta hastane çıkışında kuru fasulye yemiştik nedense bu detay da aklımda 🙂

Ben yemek yerken kolumu kullanamamıştım. Korkuyordum tekrar kırılacak diye. Çocuk aklı işte. Ne kadar masumduk. Etraftaki olumsuzluklardan ne kadar habersizdik. Hani şarkı var ya “Biz büyüdük ve kirlendi dünya”, sahiden de öyle. İnsanların hikayeleri ne kadar önemli. Çocukluk anılarını herkes anlatsa neler çıkar ortaya kim bilir.

Dayaklarla dolu bir çocukluk geçirsem de şimdi o çocukluk dönemime dönmeyi isterdim. Farklı bir anne babayla olsa daha iyi olur tabi….

hikayenne.com adresine teşekkür ediyorum. İleride kimseyle paylaşamadığım anılarımı isim vermeden buradan paylaşmak istiyorum.


Beğendiysen Paylaş

Bu Hikayeye İfaden Ne Olur?

İğrenç İğrenç
1
İğrenç
Sende mi ? Sende mi ?
0
Sende mi ?
Kahretsin Kahretsin
1
Kahretsin
Şapşal Şapşal
1
Şapşal
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir