Aslı Cantekin: Annelerinizi iyi anlayın.


Selamlar. Benim hikayem ilişkide aldığım büyük bir ders ile ilgili. Daha birkaç ay önce başımdan geçen bir acı tecrübeyi paylaşmak istiyorum.

2016 yılından beri birlikte olduğum biri vardı. Ne yazık ki artık “biri” olarak adlandırıyorum. Geçen yıl nişanımızı yapmıştık. Hatta bu salgın olayı olmasaydı planlarımıza göre bu günlerde evli olacaktık.
Salgının hemen öncesinde aynı evde kalmaya başladık. Babam yıllar önce hayatını kaybettiğinden annem ve küçük erkek kardeşim ile birlikte kalıyorduk.
Anneme onunla aynı evde kalmak istediğimi anlattığımda çok kızdı. Meğer ne kadar haklıymış. Neyse.
Kavga ettik. Rızasını almadan ben evden ayrıldım. Birkaç hafta geçti ve annem mecburi de olsa beni affetti. Benden haber almak, iyi olduğumu bilmek istiyordu.

Salgının başında annem aradı. Kızım ortalık karışacak, yanımda ol dedi. Annem 57 yaşında. Anne gelemem ben iyiyim dedim, yine tartıştık. Sonraki aylarda yine aradı annem. Korona virüse yakalanmış. Çok ağır olmasa da hastalık işte.

Hastanedeyken aniden fenalaşmış. O sırada kardeşim aradı. Apar topar hastaneye gittim. Nişanlımı aradım durumu anlattım, gece gelemeyeceğimi söyledim. Hastaneye geldim fakat içeri giremedim, göremedim tabi. Ama kendine geldi ve telefonla konuştuk.

“Annem geldim, buradayım” dedim. Olacağı var ya, bahçede beklerken üşüdüm biraz, hırka falan almak için tekrar eve dönmek geldi aklıma. Bindim taksiye nişanlımla kaldığım eve gittim.
Evde yalnız değildi. Kapının dışına kadar müzik sesi geliyordu.

İnanamadım asla olanak vermedim. Anahtarımla açmaya çalıştım sanıyorum arkada anahtar vardı. Kapıyı çaldım.
O kadar büyük bir yüzsüzlükle karşılaştım ki kapıyı bir kız açtı. Elindeki alkol şişesiyle beraber…

O an aklıma sadece annem geldi. Ne kadar karşı çıkmıştı! Hiç zaman kaybetmeden bir çöp poşetine eşyalarımı koydum, televizyona tekme attım devrildi kırıldı. Mutfakta yeni aldığımız tabaklar vardı hepsini kırdım. Sanki planlamışım gibi hepsini nasıl yaptım anlamadım.
Evden çıkmadan da onun yüzüne bir 10 saniye baktım. Tükürdüm çıktım evden.

Hemen hastaneye gittim. Annem daha iyiydi. 18 gün sonra annem tahliye oldu. Şimdi annem, ben ve kardeşim o kadar iyiyiz ki.
Hiç aramadı biliyor musunuz? Allah bildiği gibi yapsın.

Adımı da verebilirsiniz hiç sorun değil. Herkes annesini dinlesin demiyorum ama ne anlatmak istediğini iyice anlasın. Ben anneme gitmişken aynı gece aldatıldım. Belki öncesi de vardı.
Rahatladım! Annem hariç kimseye bu kadar detaylı anlatamamıştım.
Teşekkür ederim.

^Bu yazıda herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Kullanıcının gönderdiği yazı oluğu gibi yayımlanmıştır.


Beğendiysen Paylaş

Bu Hikayeye İfaden Ne Olur?

İğrenç İğrenç
2
İğrenç
Sende mi ? Sende mi ?
0
Sende mi ?
Kahretsin Kahretsin
0
Kahretsin
Şapşal Şapşal
0
Şapşal
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir