“Dikkat etmezseniz geberir gideriz”


Adım gizli kalsın. Zira biraz sert konuşacağım fakat kimseyi de bireysel olarak hedef göstermeyeceğim. Çorum’dan yazıyorum, 26 yaşında uzatmalı üniversite öğrencisiyim. Hayat işte.

Pandemi ya da salgın ne derseniz deyin. Burada sadece Türk milleti olarak değil, dünya insanı olarak cahiliz. Belki biz biraz daha fazla cahil olabiliriz o ayrı.

Ya arkadaş hala “düğün” diye geberiyoruz. Hala asker uğurlaması diye, ev gezmeleri diye geberiyoruz. Bir kadın olarak bana yakışmayacak, hatta insana yakışmaz ama anasını satayım böyle adetlerin. Daha fazla insana bu hastalığı bulaştırabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gitmeyin misafirliğe artık gitmeyin. Ölmezsiniz. Asıl giderseniz ölecek, öldüreceksiniz beyniniz basmıyor mu?

Adam temaslı, çıkmış sokağa dolaşıyor. Bazı insanlar iş kaygısı nedeniyle kimseye söylemeden, kendince dikkat ederek işine gücüne gidiyor. Mecbur. Bu da doğru değil ama onların kaygısını çoğumuz anlayamayız.

Adam “ben salgına inanmıyorum” diyor. Kara komik. İşte bu adamları alıp hapse göndermek gerek. Maske takarlar burun açık, maske takarlar hiç faydası olmayan türden. Kendilerini düşünmüyorlar o ayrı, etrafında dolandıkları masum insanları hiç düşünmüyorlar.

Çok cahiliz. O kadar cahiliz ki insan olduğumdan utamıyorum bazen. Yemin ederim en dirayetli olmamız gereken dönemde acayip cahiliz. Ölen insanlara yazık. O sağlık çalışanlarına ne yapsak az. En ön cephede çarpışan sağlık çalışanlarına 1’er milyon versek ne çıkar? Hasta olup ölüm korkusunu yenebilirler mi? o insanların hayatları, hikayeleri yok mu? Çok yazık çok!

Yurtdışındakilere ne demeli? Salgın kısıtlamaları nedeniyle eylem yapıyorlar. Eylem yaparak da hastalığı yaydıklarını unutmuyorlar tabi.

Ama halay çekmek varken, gizli gizli parti vermek varken, gizli gizli kumar oynamak varken kim takar salgını değil mi? Allah hepsini bildiği gibi yapsın. Kumar oynamazlarsa ölecekler.

Her yüz yılda bir insanoğlunun başına geliyor bu salgınlar. Milyonlarca insan hayatını kaybetti. Şimdi de öyle sayılır. Daha akıllı olmazsak biz de bu hastalıktan geberir gideriz. Siz daha akıllı olmazsanız geberir gideriz!

Çok doluyum bu konuda. Eminim çoğunluk benim gibi düşünüyor. Kalın sağlıcakla.

^Bu yazıda herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Kullanıcının gönderdiği yazı oluğu gibi yayımlanmıştır.


Beğendiysen Paylaş

Bu Hikayeye İfaden Ne Olur?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Sende mi ? Sende mi ?
1
Sende mi ?
Kahretsin Kahretsin
1
Kahretsin
Şapşal Şapşal
0
Şapşal
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir