Ferdi Kısaoğlan: En az 4 yıl için plan yapmayın


Adım Ferdi Kısaoğlan. İzmir’den yazıyorum. 2020’yi iple çekerken başımıza bir sürü şey geldi. O yüzden 2021 hakkında hiç plan yapmak istemiyorum. Siz de yapmayın.

Corona virüs tüm dünyanın içine etti. Kimi bilerek üretildi der, kimi biz yapmadık der ama öyle ya da böyle binlerce can aldı. Biz de virüse kapılıp ölmemek için direniyoruz. Oysa ki 2020’den eşimle o kadar umutluyduk ki! Ama hiçbir şey istediğimiz gibi olmadı. Ev alacaktık, o kadar para ayarlayamazsak ev alacaktık. Ama covid-19 haberleri de bize bunun olmayacağını gösterdi. Üzerinde deprem yaşadık. Zaten eşime iş bulamadık. Bir de araba ve ev fiyatları da oldukça arttı. Enflasyon canımızı okuyor. Nasıl alalım? Devletimiz sağ olsun faturayı vatandaşlara kesiyor. Sözde biz rahatlayacağız ama bunu borçlanarak yaptık. Sonra bir de bunların ödemesi var. Faydalı olmadı değil ama zaten ödediğimiz krediler vardı bu da borç ekonomisine devam etmemize neden oldu.

Ama bu dönemde birçok şeyi sorguladım. Hiçbir zaman uzun vadeli plan yapmamaya karar verdim. Bugün ve yarın arkadaş hepsi. Yarından sonrasına yarın bakarım. Hayat planları yapmak çok zorlaştı. Şimdi açama 2021’de başımıza ne gelecek diye merak ediyorum. Zaten 3 yıl sonra seçim var. Ben o dönemin de ekonomik olarak çok zor geçeceğini düşünüyorum. Zaten bu corona virüs en az 1 yıl daha sürecek kalıntılarıyla, yani kısacası siz de en az  4 yıl için plan yapmayın.

O kadar umutsuzum ki bunları çevreme anlattığımda bana kızıyorlar çok karamsarım diye. Ben değil, bunu bana hissettirenler utansın.


Beğendiysen Paylaş

Bu Hikayeye İfaden Ne Olur?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Sende mi ? Sende mi ?
0
Sende mi ?
Kahretsin Kahretsin
0
Kahretsin
Şapşal Şapşal
0
Şapşal
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir