Mehmet Bey: Bu siyasi ayrım bizi bitirir


Herkese merhaba. Bir hikaye değil de bir düşüncemi paylaşacağım. Holiganlık derecesindeki partizanlıktan bahsedeceğim. Ufak tefek örneklerim de olacak.

Sağcı ya da solcu olalım, bir türlü bu terimlerin aslında insan için, insan hakkı için olduğunu anlayamadık. Öyle savunuyoruz ki kendi hakkımızı yiyoruz. Ya geçenlerde bir komşumla sohbet ediyorduk, aradan 15 dakika geçmedi baya hararetlendi. Tekirdağ’da yaşıyorum bu arada adım Mehmet. Sadece şunu dedim: Desteklediğin tarafın hakkını savunduğuna inanıyor musun?

İnanır mısınız o ana kadar hangi partiye oy verdiğini bile bilmiyordum. İlgilenmem de bana ne. Kime oy verirse versin. Benim için bölücü olmadığı sürece kim neye inanır, kime oy atar, kimi sever, kimden nefret eder hiç önemli değil.

Adam o kadar sinirlendi ki ben ne hakaret ettim, ne iğneleyici konuştum, hatta oy verdiği parti hakkında bile konuşmadım. Neden bu kadar birden sinirlendi hiç anlamadım.

Ben lise mezunu adamım. Öyle üniversite bitirmiş, acayip birikimi olan biri değilim. Elimden geldiğince her haberi izler, yanlı yansız her yazıyı okumaya gayret ederim. Çünkü böyle anlayabiliyorum. Benim gibi düşünmeyen insanların görüşlerini bu şekilde anlayabiliyorum. Sadece kendi görüşümüzü destekleyenleri takip edersek, diğerlerini dışlamış olmaz mıyız?

Ülke hepimizin. En ufak bir sorun hepimizi etkiliyor. Biz aslında büyük bir aileyiz. Ayrışırsak gerçekten bölünürüz. Bunu da ancak biz yaparız başkası bizi bölemez. Ne yaparsak kendimizi yaparız.

Bu siyasi ayrım, bizi ötekileştirir. Komşumuzla, kardeşimizle konuşmamaya başlarız. İş işten geçmeden herkes aklını başına alsın rica ediyorum.

Başarılar dilerim.

 

^Bu yazıda herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Kullanıcının gönderdiği yazı oluğu gibi yayımlanmıştır.

 


Beğendiysen Paylaş

Bu Hikayeye İfaden Ne Olur?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Sende mi ? Sende mi ?
0
Sende mi ?
Kahretsin Kahretsin
0
Kahretsin
Şapşal Şapşal
0
Şapşal
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu konuda saha anlatacak çok şey var ama neyse. Umarım ilerde her şey düzelir…