Yasin Bey’in hikayesi: Evladım sen de gitme!


Merhaba. Adım Yasin. Bu web sitesine tavsiye üzerine yazıyorum. Hoşuma gitti ilginç olacak.

Benim hikayem öğrenim hayatımla ilgili. 41 yaşındayım. Bir kurumda devlet memuru olarak 18 yıldır görev yapıyorum. İlk ve ortaokulu tamamladıktan sonra ailem okumamı bir türlü istememişti. Daha doğrusu meslek lisesine gidip bir an önce sanayide işe başlamamı istiyorlardı.

Burdur’daydık. Küçük bir ildi Burdur. Bense sürekli direttim sınavlara girip iyi bir liseye devam etmek istiyordum. Özellikle rahmetli babam buna çok karşı çıkıyordu. Aile olarak biraz kapalı bir aileydik. Şimdiki gençler gibi her istediğimizi yapamazdık.

Bir ablam var. 8 yaş var aramızda 50’sine dayandı. O da mesela ailemin baskılarından dolayı evden kaçtı evlendi. Şimdi 4 yeğenim var maşallah.

Fazla uzatmadan devam edeyim. Ben de hep ablamı örnek almıştım. Lise sınavlarına yakın bir tarihte evden tek bir eşya almadan gizlice kaçtım. Hiç unutmuyorum, sadece kırmızı bir yağmurluğum vardı onu almıştım yanıma.  Ben evden kaçınca annem fenalaşmış. Babama senin yüzünden oldu bunlar Yasin’i de kaçırdın evden gibisinden söylenmiş sabaha kadar. Rezil olacak çocuk ne yer ne içer diyerek kıyameti koparmış.

Babam da fenalaşmış. Annemin sözleri ağır gelmiş sanırım. İyi ki de öyle olmuş diyorum. Polis, jandarma hepsi peşime düşmüş. Ben de Manisa’da bir arkadaşımın yanına gitmeyi planlamıştım. Fakat daha Burdur’dan çıkamadan yakaladılar beni, doğru eve.

Annem bana bir sarıldı anlatamam. Babam yarım saat somurtarak oturdu yan koltukta. Ben de halının desenlerini takip etmekten bıkmıştım artık. Sonra birden bir hıçkırıkla ağlaması başladı babamın. Ama nasıl ağlamak.

Evladım bizi öldürecek misin sen, ablan da gitti terk etti bizi, sen de gitme vs vs 10 dakika ağlayarak konuştu.

Neyse lise konusunda anlaştık. Annemle konuşmuş  fakat bana bir şey demediler, babam bir gitti 2 gün sonra geldi eve. Bir baktık ki yanında ablamla eşi var. Ben gizli gizli konuşuyordum ama kaçtığından beri ilk kez görüyordum. Hamileydi ablam.

Kısacası benim evden kaçmam bardağı taşıran son damla olmuş. Ablamla da barıştılar. Her şey düzeldi. Şimdi babam hayatta değil. Allah rahmet eylesin. İyi bir adamdı ama çok katıydı. Ben de evliyim şimdi. Bir kızım var. Daha küçük fakat ben asla babamın bize davrandığı gibi gibi davranmayacağım. Tüm babalar duysun.

Web sitesi hayırlı olsun. Umarım başarılı olursunuz. herkese tavsiye ederim hikayelerini paylaşsınlar, örnek olsun.

^Bu yazıda herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Kullanıcının gönderdiği yazı oluğu gibi yayımlanmıştır.


Beğendiysen Paylaş

Bu Hikayeye İfaden Ne Olur?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Sende mi ? Sende mi ?
1
Sende mi ?
Kahretsin Kahretsin
2
Kahretsin
Şapşal Şapşal
0
Şapşal
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir